Ekonomi

JO Hambro, Zealand Pharma’nın %5 hissesini satın aldı

KOPENHAG – Peptit bazlı ilaçlar konusunda uzmanlaşmış bir biyoteknoloji şirketi olan Zealand Pharma A/S (NASDAQ:ZEAL), Çarşamba günü JO Hambro Capital Management’ın şirkette %5,004 hisse satın aldığını duyurdu. Danimarka Menkul Kıymetler Kanunu’nun 38. Maddesi uyarınca yapılan bu beyan, 11 Ocak 2024 itibarıyla JO Hambro Capital Management’ın ana şirketi Perpetual Limited’in, Zealand Pharma’da her biri bir oy hakkına sahip 3.128.162 hisseye sahip olduğunu göstermektedir.

Bu satın alma, JO Hambro Capital Management’ı önemli bir hissedar olarak konumlandırıyor ve biyoteknoloji sektörüne yapılan önemli bir yatırımı yansıtıyor. Zealand Pharma, ikisi halihazırda piyasada olan, klinik geliştirme aşamasında olan 10’dan fazla ilaç adayını içeren bir portföyle, yeni tıbbi tedavilerin geliştirilmesinde değerli bir oyuncu olmaya devam ediyor.

Merkezi Kopenhag’da bulunan ve 1998 yılında kurulan şirket, büyük ilaç şirketleriyle çeşitli geliştirme ortaklıkları kurmuş ve pazarlanan ürünleri için ticari ortaklıklara sahiptir. Zealand Pharma aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki faaliyetlerini sürdürerek biyoteknoloji segmentindeki küresel ayak izini genişletiyor.

Bu makale Zealand Pharma tarafından yayınlanan bir basın bültenine dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-cesme.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu